Kominki gazowe

KOMINKI GAZOWE – GDAŃSK

Firma Wiliński specjalizuje się w dostarczaniu kominków klientom z Gdańska. Kominek gazowy to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają możliwości instalacji kominka na drewno, ale chcą ogrzewać pomieszczenie za pomocą prawdziwego ognia. Atutem kominka gazowego jest wygoda użytkowania i fakt, że nie trzeba składować drewna oraz wynosić popiołu. Efekt grzewczy płomienia gazowego jest przy tym taki sam jak w przypadku drewna. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnego kominka nie wymaga on czyszczenia ani układania w nim drewna. Cała obsługa sprowadza się jedynie do regulowania wielkości płomienia, a w związku z tym mocy grzewczej urządzenia.

Kominki gazowe często stanowią reprezentacyjny element wystroju pomieszczeń, dlatego ich forma jest zaprojektowana zgodnie z aktualnymi trendami przez światowej sławy artystów. Nowoczesna stylistyka sprawia, że kominki gazowe są fenomenalnym elementem dekoracyjnym. Przyciągają wzrok i zaskakują niesamowitym paleniskiem, które najlepiej prezentuje się po zmroku. W ofercie naszej firmy dostępne są również kominki wiszące i narożne, automatyczne oraz piece kozy na pelet. Osoby z Gdańska i okolic zapraszamy do nawiązania współpracy i przedstawienia swoich oczekiwań – z pewnością zaproponujemy optymalne rozwiązanie.

BUDOWA KOMINKÓW GAZOWYCH

Kominek gazowy swoją budową różni się od równie popularnych kominków elektrycznych lub biokominków. Przede wszystkim jego paliwo, czyli gaz, nie musi być składowane tak jak drewno. Decydując się na taki kominek, zapomną Państwo o kłopotliwym dokładaniu materiału i czyszczeniu paleniska. Spalany gaz nie emituje sadzy, więc palenisko będzie zawsze czyste. Kominek, wbrew pozorom, wcale nie musi być podłączony do komina. Spaliny wyprowadzane są poza budynek za pośrednictwem przewodu powietrzno-spalinowego.

Choć kominek gazowy nie różni się znacząco z zewnątrz od tradycyjnego kominka, to jego budowa jest jednak nieco inna. W jej zakres wchodzi wykonana ze stali obudowa, imitacja drewna lub węgla, a także palnik gazowy, służący do spalania gazu. Płomień pełni funkcję grzewczą podobnie jak podczas spalania drewna, a sam palnik jest niekiedy zamaskowany za pomocą kamieni ozdobnych. Wkład ponadto obudowuje się tak, aby ukryć elementy instalacji gazowej, która do niego dochodzi.

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA KOMINKÓW GAZOWYCH

Zobacz również: kominki wolnostojące

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania kominków gazowych istotny jest swobodny dostęp do instalacji w celu obsługi i konserwacji, a także sprawdzania jej szczelności. Instalacje gazowe podlegają obowiązkowym corocznym przeglądom.

Oczywiście wszystkie oferowane przez nas urządzenia spełniają surowe normy Unii Europejskiej. Wiele osób może obawiać się gazu – szczególnie gdy palenisko niespodziewanie zgaśnie. Producenci kominków gazowych przewidują takie sytuacje i dopływ gazu zostaje automatycznie odcięty, jeśli palenisko zgaśnie. Każdy kominek wyposażony jest w standardzie w pilota do sterowania procesem palenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

 • dru maestro 75 tunnel tall eco wavedru maestro 75 tunnel tall eco wave

  DRU – Maestro 75 Tunnel Tall Eco Wave

  Ciesz się ponadczasowym obrazem płomieni i ciepłem kominka
  Kominek Maestro 75 Tunnel Tall Eco Wave to idealny element dzielący pomieszczenie z widokiem na ogień po obu stronach. Dzięki wysokiemu szklanemu oknu do domu wkracza doskonałe doświadczenie ognia. O każdej porze roku można cieszyć się ogniem, ponieważ można wybrać różne wysokości płomienia, emisję ciepła i żar LED, który można włączać i wyłączać.

 • matrix 1050 500 iii hybridmatrix 1050 500 iii hybrid

  Faber MatriX 1050-500 III Hybrid

  28500,00 

  Podobnie jak samochody hybrydowe, kominki MatriX Hybrid również wykorzystują energię elektryczną, a dokładnie diody LED. Zastosowanie energooszczędnego oświetlenia ma na celu dopełnienie obrazu ognia oraz wzbogacenie efektu żaru, a także umożliwia zmniejszenie zużycia gazu, emisji CO2, a także wydzielanego ciepła nawet do ponad 50% . Ta wyjątkowa gra światła i gazu, zwana modułem Hybrid Pro Light (HPL), tworzy żywe płomienie, których intensywność oraz bogactwo bije na głowę te w standardowych kominkach gazowych.

 • kalfire gi105/79fkalfire gi105/79f

  Kalfire Gi105/79F

  42940,00 
  Kominek gazowy Kalfire Gi 105/79F

  Najnowsza technologia Kalfire Gi połączona z dużą wizją ognia.

   

 • kalfire gi115/75skalfire gi105/79f

  Kalfire Gi115/75S

  48180,00 
  Kominek gazowy Kalfire Gi 115/75S

  Najnowsza technologia Kalfire Gi połączona z dużą wizją ognia.

   

 • kalfire gp 110/59 tunelkalfire gp 110/59 tunel

  Kalfire GP 110/59 Tunel

  36400,00 

  Kalfire GP110/59T to zamknięty kominek gazowy w konstrukcji tunelowej. Kominek tunelowy to idealny wybór, jeśli chcesz stworzyć modne i gustowne oddzielenie przestrzeni.

   

 • kalfire gp115/55rkalfire gp115/55r

  Kalfire GP115/55R

  40300,00 

  Kalfire GP115/55R to zamknięty kominek gazowy, zaprojektowany jako przegroda pomieszczenia. Ogień w przegrodzie pomieszczenia służy jako idealna naturalna separacja w otwartych przestrzeniach. Ze wszystkich stron zapewniona jest optymalna widoczność ognia.

 • summum 190 3s element 4summum 190 3s element 4

  Summum 190 3S Element 4

  60300,00 

  Summum 190 3S to ultra szeroki kominek gazowy w orientacji poziomej z trójstronnym przeszkleniem wykorzystujący najnowszej generacji palenisko RealFlame4 

 • trimline 100 corner element4trimline 100 corner element4

  Trimline 100 Corner

  20880,00 
  Trimline 100 Corner

  Wymiary szyby 100×38 cm.

  Kominek gazowy z podwójnym palnikiem DoubleBurner o panoramicznej wizji ognia. Dostępne w wersji frontowej, narożnej, trójstronnej oraz vis-a-vis.

 • trimline 73 htrimline 73 h

  Trimline 73 H

  16500,00 
  Trimline 73H

  Wymiary szyby 73×65 cm.

  Kominek gazowy z podwójnym palnikiem DoubleBurner