Kominki elektryczne

KOMINKI ELEKTRYCZNE – GDAŃSK

W przeciwieństwie do kominków gazowych czy biokominków, kominki elektryczne nie spalają we wnętrzu paliwa, dlatego nie potrzebują podłączenia do dodatkowej wentylacji. Brak otwartego ognia eliminuje ryzyko jego zaprószenia lub przypadkowego poparzenia. Swoim wyglądem łudząco przypomina klasyczne kominki opalane drewnem. Symulowany jest nawet efekt palącego się drewna! Efekt wygląda bardzo realistycznie i dopiero z bliska widać, że nie mamy do czynienia z prawdziwym płomieniem.

JAK ZBUDOWANY JEST KOMINEK ELEKTRYCZNY?

Rozróżniamy różne modele kominków elektrycznych – proste naścienne do zawieszenia o typie telewizyjnym z symulacją ognia, typ do zabudowy z tą samą symulacją ognia, a także kominki elektryczne 3D. W tych ostatnich wykorzystywana jest woda i za pomocą parownika wytwarzana jest para wodna, a światło LED podświetla całość.

Podobnie też kształt obudowy kominków może być różnorodny, również pod względem wielkości i kolorystyki, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do dowolnego wystroju wnętrza. Mając do czynienia z wnętrzem klasycznym lub nowoczesnym, w obu przypadkach możliwy jest dobór modelu z odpowiednim designem.

Wygoda eksploatacji kominka elektrycznego wiąże się z tym, że nie trzeba dostarczać mu opału, a także rozpalać ognia czy wyrzucać popiołu. Pomimo tego, oferują one efekt płonącego drewna. Prócz efektu wizualnego w postaci imitacji ognia wybrane kominki posiadają również funkcje dźwiękowe, naśladujące płonące elementy drewniane, a to wszystko możliwe jest zaledwie przy użyciu wtyczki do gniazda elektrycznego.

ZALETY KOMINKÓW ELEKTRYCZNYCH

Zobacz również: wkłady kominkowe

Kominki elektryczne są niezwykle proste w obsłudze, a ponadto nie trzeba sprzątać przy nich podłogi, wybierać popiołu, ani martwić się tym, że ich użytkowanie spowoduje zabrudzenie ścian. Prócz funkcji wizualnych służą jednak także do ogrzewania pomieszczeń, co sprowadza się do ustawienia ich w pożądanym miejscu oraz podłączeniu do prądu. Dotyczy to oczywiście kominków wolnostojących. W przypadku kominków w postaci wkładu trzeba je uprzednio obudować, zgodnie z wybraną przez siebie aranżacją.

Kominki elektryczne są zatem rozwiązaniem szczególnie polecanym w domach, w których mieszkają małe dzieci. Bez przeszkód można je montować we wszystkich pomieszczeniach – sypialniach, pokojach dziennych czy pracowniach. Nie ma również przeciwwskazań do montowania kominków elektrycznych w mieszkaniach. Zerowa emisja spalin sprawia, że kominek można ustawić w wynajmowanym mieszkaniu, ponieważ jego montaż może się obyć bez naruszania struktury ścian. Niektóre modele wyposażone są w specjalne dmuchawy, dzięki którym możemy skutecznie ogrzać ciepłe pomieszczenie. Połączenie przyjemnego z pożytecznym? Jak najbardziej! Kominek elektryczny to doskonałe rozwiązanie do każdego domu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • dimplex cassette 500dimplex cassette 500

  DIMPLEX Cassette 500

  5390,00 

  Dimplex Kaseta 500 retail

  Kaseta kominkowa 500 R 3D LED to spektakularne rozwiązanie do zabudowy z trójwymiarowym efektem płomieni Opti-myst. Delikatnie oświetla wnętrze subtelnymi refleksami świetlnymi tworząc niepowtarzalny nastrój. Urządzenie idealnie współgra z nowoczesnymi oraz klasycznymi wnętrzami: zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Jej modułowa budowa pozwala na tworzenie „żywych” linii świetlnych – zestawienie kilku kaset sprawia, że salon, sypialnia, restauracja, hotelowy hall, czy inne pomieszczenie nabierają luksusowego charakteru. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową i jest łatwe w montażu. Do działania niezbędne jest uzupełnienie zbiornika wody potrzebnej do wytworzenia niezwykle realistycznego efektu świetlnego, który nie sposób odróżnić od prawdziwego płomienia. Na wyposażeniu znajduje się pilot zdalnego sterowania. Model nie posiada przyłącza do instalacji wodnej.

 • e matrix linear 1300 400 ie matrix linear 1300 400 i

  Faber e-MatriX Linear 1300-400 I

  Niski, panoramiczny kształt, wyjątkowy obraz ognia, materiały dekoracyjne i żywe podświetlenie wnętrza kominka (opcja dodatkowa) sprawiają, że elektryczne wkłady e-MatriX Linear prezentują się w wyjątkowo stylowy sposób. Uważasz, że inne dekoracje paleniska lepiej pasowałaby do wystroju Twojej przestrzeni? Otoczaki lub kryształki także stanowią opcję wyboru!

 • e matrix mood 800 650 ie matrix mood 800 650 i

  Faber e-MatriX Mood 800-650 I

  Bezramowa konstrukcja, fascynująca wizja ognia, realistyczne polana oraz (opcjonalne) podświetlenie paleniska elektrycznych wkładów e-MatriX Mood współtworzą bogaty, kompletny obraz paleniska, który nieustannie zachwyca. Modele tej serii stanowią przyszłościową alternatywę dla tradycyjnych kominków: kreują trójwymiarowy efekt płomienia, są energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu, nie wymagają budowy komina czy podłączenia do sieci gazowej, nie emitują spalin, a korzystając z aplikacji Faber lub pilota można w nieskończoność zmieniać efekty świetlne. Wszystko to sprawia, że elektryczne kominki e-MatriX Mood mogą być zamontowane w każdym miejscu.

 • e matrix vertical 800/1600 ste matrix vertical 800/1600 st

  Faber e-MatriX Vertical 800/1600 ST

  Pionowy kominek z szybami „na przestrzał” pozwala łączyć w atrakcyjny wizualnie sposób sąsiadujące ze sobą pomieszczenia. Nowy kominek Faber e-MatriX Vertical stanowi odpowiedź na wyraźne zapotrzebowanie rynku, a fakt, iż jest on w 100% elektryczny, stanowi jego dodatkowy atut.

 • electric fireplace: kalfire e onekalfire e one

  Kalfire E-one 100

  31200,00 

  Kalfire E-one nadaje kominkom zupełnie nowe znaczenie – doświadcz ognia, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś! E-one to zrównoważony elektryczny kominek dekoracyjny z pięknymi płomieniami, od których nie będziesz mógł oderwać wzroku. E-one to zaawansowany technologicznie kominek elektryczny bez przewodu kominowego, dzięki czemu można go umieścić w dowolnym miejscu. Możesz także zmienić ustawienia ognia – od wysokości płomienia, warstwy żaru, koloru płomienia po dźwięk – stwórz ogień, jaki chcesz. Nieskończone możliwości, zero emisji.