Wkłady kominkowe

WKŁADY KOMINKOWE – GDAŃSK

Wkład kominkowy jest gotowym urządzeniem do obudowy z zamkniętą komorą spalania. Jako produkt mający bezpośredni kontakt z ogniem, zbudowany jest z materiałów o dużej odporności na działanie wysokich temperatur. Dlatego też elementami, które znajdują zastosowanie w ich konstrukcji są żeliwo lub stal, a także specjalne szamot i szkło. Dzięki różnorodnej budowie wkładów kominkowych możliwy jest taki dobór rozwiązania, które będzie pasować do dowolnego miejsca we wnętrzu.

I tak wyróżnić można wkłady kominkowe narożne, które montuje się w narożniku pomieszczenia lub też dwustronne o ogniu widocznym z przeciwnych stron. Te z kolei mogą być instalowane w ścianie pomiędzy dwoma pomieszczeniami, umożliwiając w jednym i w drugim widok ognia. Kolejnym rozwiązaniem są kominki trójstronne, których trzy boki zbudowane są ze szkła i pozwalają tym samym na oglądanie ognia niemal dookoła kominka.

KOMINKI Z PŁASZCZEM WODNYM

Zobacz również: piece kozy na pelet

Kominki z płaszczem wodnym to praktyczne rozwiązanie konstrukcyjne, które pozwala na jeszcze lepsze ogrzewnie pomieszczeń. Kominki te oprócz swojej podstawowej budowy wyposażone są w stalowy wymiennik ciepła, który umożliwia podłączenie do instalacji centralnego ogrzewania. Wymiennik zainstalowany wewnątrz wkładu kominkowego ogrzewany jest bezpośrednio przez ognień przekazując ciepło do systemu. Instalacja posiada przy tym specjalną wężownicę schładzającą, służącą zapobieganiu przegrzania obiegu gorącej wody.

Instalacja kominka z płaszczem wodnym zwiększa potencjał grzewczy urządzenia dzięki lepszemu rozprowadzeniu ciepła, a także stwarza możliwość podgrzewania wody użytkowej. Zamknięte wkłady kominkowe występują również w opcji współpracującej z powietrznym systemem ogrzewania. W obu przypadkach kominki te są bezpieczne w użytkowaniu, a zamknięta instalacja minimalizuje ryzyko zostawienia ognia bez kontroli. Co więcej, są one również korzystne pod względem ekonimicznym, gdyż spalanie drewna trwa w nich o wiele dłużej.

Wyświetlanie 1–24 z 27 wyników

 • 65x51 k 2.0

  Austroflamm 65×51 K 2.0

  Dzięki mnogości modeli i rozmiarów można znaleźć odpowiedni wkład kominkowy do każdej wielkości pomieszczenia. Od małego przytulnego salonu po rozległą przestrzeń mieszkalną, nasze wkłady kominkowe zapewniają przytulne ciepło w każdym miejscu.

 • auto draft

  BEF FIRE BEAR 7

  • Klasyczne otwieranie drzwi na bok z klamką designową
  • Odporny i solidny korpus wkładu kominkowego
  • Ulubiony format drzwi z czarnym przeszkleniem
  • Rusztowe palenisko wyłożone odpornym materiałem akumulacyjnym
  • Dolot powietrza z zewnątrz
  • Regulacja jednym elementem regulacyjnym
  • Listwa wtórnego powietrza w palenisku
  • Możliwość zamówienia nóg z możliwością regulacji oraz czterostronna rama montażowa z kątem 90st.
 • brunner z szybĄ pŁaskĄ

  BRUNNER Z SZYBĄ PŁASKĄ

  Klasyk wśród kominków firmy BRUNNER. Płaskie szyby są dostępne w wielu rozmaitych formatach. Tym samym każdy znajdzie coś dla siebie, biorąc pod uwagę nie tylko gust, ale i żądaną moc grzewczą. Atmosfera ognia w czystej postaci.

 • brunner z szybĄ pŁaskĄbrunner z szybĄ pŁaskĄ

  BRUNNER Z SZYBĄ PŁASKĄ

  Kraj potrzebuje nowych pieców: seria HKD firmy BRUNNER to nowoczesna forma tradycyjnego pieca kaflowego. HKD to samodzielny i funkcjonalny element wyposażenia wnętrz, który dobrze wpisuje się w aktualne trendy. Ciekawe formy projektowane i wykonane przez rzemieślnika nadają mu indywidualny charakter. Wkłady firmy BRUNNER są dostępne z wieloma różnymi formatami drzwi. Pozwala to realizować oryginalne, nietypowe piece kaflowe.

 • defro homedefro home

  DEFRO HOME RIVA

  Seria wkładów wodnych DEFRO HOME RIVA – z bocznym prawym przeszkleniem, jest przystosowana do intensywnego palenia. Zastosowana w nich technologia płaszcza wodnego, wykorzystuje ciepło, które daje nam kominek, podgrzewając wodę i przekierowując je na użytek centralnego ogrzewania. Z racji sezonowości okresu wykorzystywania kominka, wkłady wodne z serii DEFRO HOME Riva współpracują z innym źródłami ciepła, jak: kotły, piece, bojlery, systemy solarne, pompy ciepła, itp . Dlatego też serie DEFRO HOME Riva z płaszczem wodnym tworzą wkłady ekonomiczne i ekologiczne o wysokiej sprawności. Konstrukcja wkładu oparta na zespole wodnym jedynie w górnej części wkładu gwarantujący doskonały komfort palenia.

 • defro home riva me bp shortdefro home riva me bp short

  DEFRO HOME RIVA ME BP SHORT

  Seria wkładów wodnych DEFRO HOME RIVA – z bocznym prawym przeszkleniem, jest przystosowana do intensywnego palenia. Zastosowana w nich technologia płaszcza wodnego, wykorzystuje ciepło, które daje nam kominek, podgrzewając wodę i przekierowując je na użytek centralnego ogrzewania. Z racji sezonowości okresu wykorzystywania kominka, wkłady wodne z serii DEFRO HOME Riva współpracują z innym źródłami ciepła, jak: kotły, piece, bojlery, systemy solarne, pompy ciepła, itp .

 • Promocja! auto draft

  FIRE BEAR 7 nowy

  12000,00 
  • Klasyczne otwieranie drzwi na bok z klamką designową
  • Odporny i solidny korpus wkładu kominkowego
  • Ulubiony format drzwi z czarnym przeszkleniem
  • Rusztowe palenisko wyłożone odpornym materiałem akumulacyjnym
  • Dolot powietrza z zewnątrz
  • Regulacja jednym elementem regulacyjnym
  • Listwa wtórnego powietrza w palenisku
  • Możliwość zamówienia nóg z możliwością regulacji oraz czterostronna rama montażowa z kątem 90st.
 • beste aku 67/47godzic beste aku 67/47

  Godzic Beste AKU 67/47

  18450,00 

  Akumulacyjne paleniska zduńskie. Szyba prosta.

 • isty h₂o 67/47

  Godzic Isty H2O 67/47

  Wkład kominkowy z serii PREMIUM, szyba prosta.  Wybierz opcje z prawej kolumny, aby skonfigurować produkt.

 • Promocja! hajduk volcano 1vt s (slim) black (kopia)hajduk volcano 1vt s (slim) black (kopia)

  Hajduk Smart XT

  7400,00 

  Oferowany wkład kominkowy spełnia wymogi Ekoprojektu oraz normy EN-13229, BImSchV2 Stuffe dla Niemiec, Art.15.a B-VG ab 2015 dla Austrii, oraz LRV07 dla Szwajcarii.

 • hajduk smart xthhajduk smart xt (kopia)

  Hajduk Smart XTh

  11300,00 

  Hajduk Smart XT

  Najnowsza propozycja firmy Hajduk, kompaktowy wkład kominkowy z drzwiami podnoszonymi do góry.

  Do wyboru kolor ceramiki paleniska (jasny/czarny)

  Oferowany wkład kominkowy spełnia wymogi Ekoprojektu oraz normy EN-13229, BImSchV2 Stuffe dla Niemiec, Art.15.a B-VG ab 2015 dla Austrii, oraz LRV07 dla Szwajcarii.

 • volcano 1vt s (slim)volcano 1vt s (slim)

  Hajduk Volcano 1VT-S (Slim)

  9500,00 

  Zalety wkładów kominkowych firmy HAJDUK: Nowoczesna dwupłaszczowa konstrukcja stalowo-szamotowa sprawdzone od lat rozwiązanie – kominek na długie lata Czopuch wkładu trwale i solidnie zespawany z korpusem, bez stosowania materiałów uszczelniających oraz śrub, używane są roboty spawające, spawanie wykonywane jest w osłonie z gazu szlachetnego – spoiny są dobrej jakości i szczelne – bezpieczeństwo w codziennej…

 • hajduk volcano 1vth s (slim)volcano 1vt s (slim)

  Hajduk Volcano 1VTh – S (slim)

  12860,00 

  Zalety wkładów kominkowych firmy HAJDUK: Zalety wkładów kominkowych firmy HAJDUK: Nowoczesna dwupłaszczowa konstrukcja stalowo-szamotowa sprawdzone od lat rozwiązanie – kominek na długie lata Czopuch wkładu trwale i solidnie zespawany z korpusem, bez stosowania materiałów uszczelniających oraz śrub, używane są roboty spawające, spawanie wykonywane jest w osłonie z gazu szlachetnego – spoiny są dobrej jakości i…

 • hajduk volcano 2phajduk volcano 2path black

  Hajduk Volcano 2PATh Black

  15400,00 

  Hajduk Volcano 2PATh Black

  Nowoczesny wkład z szybą dwuczęściową bez szprosa, drzwi gilotynowe podnoszone do góry zapewniające komfortową obsługę.

 • Promocja! hajduk volcano 2path black (kopia)hajduk volcano 2pt s jasny szamot

  Hajduk Volcano 2PT-S Jasny szamot

  9000,00 

  Hajduk Volcano 2PATh Black

  Nowoczesny wkład z szybą dwuczęściową bez szprosa, drzwi gilotynowe podnoszone do góry zapewniające komfortową obsługę.

  Oferowany wkład kominkowy spełnia wymogi Ekoprojektu oraz normy EN-13229, BImSchV2 Stuffe dla Niemiec, Art.15.a B-VG ab 2015 dla Austrii, oraz LRV07 dla Szwajcarii.

 • heatro 55lheatro 55l

  Heatro 55L

  Stalowy wkład kominkowy wyposażony w ceramikę akumulacyjną. Kominek posiada nowoczesne drzwiczki narożne o pełnym przeszkleniu z ergonomicznym i wentylowanym uchwytem do otwierania wykonanym ze stali nierdzewnej.

 • arte 3rl 80harte 3rl 80h

  Spartherm Arte 3RL-80h

  Złoty środek – wkład kominkowy Arte 3RL-80h z przednią szybą o szerokości 80 cm oferuje imponujące widoki płomieni. Dzięki trzem szybom można cieszyć się wyjątkowym, panoramicznym widokiem ognia. Szyba może być nie tylko wygodnie otwierana ręcznie, ale może być również obsługiwana za pomocą naszego elektrycznego mechanizmu szyby S-ESAM za naciśnięciem jednego przycisku. Model Arte 3RL jest również dostępny z przednią szybą o długości 60 lub 100 cm.

 • Promocja! spartherm mini sh + blendaspartherm mini sh + blenda

  Spartherm Mini Sh + Blenda

  17700,00 

  Wkłady kominkowe firmy Spartherm i DRU to produkty najwyższej klasy zapewniające poczucie bezpieczeństwa i dające wrażenie przytulności. Proponowane wkłady kominkowe charakteryzuje mnogość wariantów, szeroki wybór kształtu szyb oraz liczne wykończenia frontów drzwiowych. Wykonujemy również nietypowe paleniska, kasety i ramy maskujące we wszystkich możliwych wariantach. Zobacz galerię zainspirowaną ogniem. W ofercie m.in: wkłady kominkowe; wkłady kominkowe II generacji, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (wkłady wodne, H2O); kominki gazowe DRU (wkłady na gaz); wkłady piecowe, wkłady RLU (kominki do domów energooszczędnych i pasywnych), wkłady GET (kominki o zmniejszonej głębokości), wkłady nietypowe.

 • spartherm varia 1v h2o xxlvaria 1v h₂o xxl

  Spartherm Varia 1V H2O XXL

  35000,00 

  Wyjątkowa sprawność i wydajność. Wkład kominkowy Varia 1V H₂O XXL nie tylko dwukrotnie wykorzystuje energię ognia, ale także wyjątkowo wydajnie, osiągając imponującą moc cieplną do 19,5 kW. Ogrzewając wodę, grzejnik może być używany do ogrzewania kilku lub wszystkich pomieszczeń, a nawet do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu kominkowi energia drewna opałowego jest wykorzystywana optymalnie!

 • spartherm varia 1v87hspartherm varia 1v87h

  Spartherm Varia 1V87h

  28200,00 

  Wkład kominkowy Spartherm to palenisko dwupłaszczowe, z zewnętrznym korpusem stalowym, i wnętrzem wyłożonym jasnym lub czarnym szamotem. Wkład posiada szybę witro-ceramiczną, z systemem czystej szyby (kurtyna powietrzna). Kominek posiada doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Gwarancja: 5 lat, z możliwością przedłużenia do 10 lat w ramach Rodziny Spartherm.

 • spartherm varia 2l 62hspartherm varia 2l 62h

  Spartherm Varia 2L-62h

  24000,00 

  Wkłady kominkowe firmy Spartherm i DRU to produkty najwyższej klasy zapewniające poczucie bezpieczeństwa i dające wrażenie przytulności. Proponowane wkłady kominkowe charakteryzuje mnogość wariantów, szeroki wybór kształtu szyb oraz liczne wykończenia frontów drzwiowych. Wykonujemy również nietypowe paleniska, kasety i ramy maskujące we wszystkich możliwych wariantach. Zobacz galerię zainspirowaną ogniem. W ofercie m.in: wkłady kominkowe; wkłady kominkowe II generacji, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (wkłady wodne, H2O); kominki gazowe DRU (wkłady na gaz); wkłady piecowe, wkłady RLU (kominki do domów energooszczędnych i pasywnych), wkłady GET (kominki o zmniejszonej głębokości), wkłady nietypowe.

 • Promocja! spartherm varia 2r55h + blendaspartherm varia 2r55h + blenda

  Spartherm Varia 2R55h + blenda

  25300,00 

  Spartherm Varia 2R55h

  Wkład kominkowy Varia 2R55h z blendą wykończeniową ułatwiającą wykończenie zabudowy kominka.

 • unico dragon 4b (kopia)unico dragon 2 slim

  UNICO DRAGON 2 Slim

  9300,00 

  Unico Dragon 2 Slim

  Powietrzny wkład kominkowy Dragon 2 Slim przygotowany do współpracy z rekuperacją i posiadający doskonałe parametry techniczne
 • dragon 4bdragon 4b

  UNICO DRAGON 4B

  Współpraca z wentylacją mechaniczną Dzięki szczelności całego korpusu oraz możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz budynku wkład może być z powodzeniem […]   Ceramiczny deflektor Katalizuje spaliny, zatrzymuje ciepło w komorze i optymalizuje proces spalania. Deflektor jest wykonany z najwyższej jakości tworzywa.   Regulacja procesu spalania Wkłady serii Dragon oraz Nemo to paleniska bezrusztowe, w których…