Biokominki

BIOKOMINKI – GDAŃSK

Któż nie lubi podziwiać piękna żywego płomienia? Niestety nie zawsze mamy możliwość wybudowania tradycyjnego kominka, ze względu na ograniczenia architektoniczne. Jeśli nie zadowala nas imitacja ognia z kominków elektrycznych, nie musimy wcale załamywać rąk.

Rozwiązaniem jest żywy ogień płonący w biokominkach. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, biokominki nie wymagają przewodu kominowego, a do ich instalacji wystarczy jedynie zwykły system wentylacyjny.

JAK DZIAŁAJĄ BIOKOMINKI?

Biokominek to wygodne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Różni się od tradycyjnego kominka tym, że opalany jest Bioetanolem na bazie alkoholu.

Tego typu paliwo podczas spalania nie wytwarza dymu ani zapachu, zapewniając przy tym pożądane ciepło dla pomieszczenia.

Biokominki odznaczają się prostą budową i wykonane są ze stali nierdzewnej, pokrytej farbami o wysokiej odporności na temperaturę. Posiadają przy tym wbudowany palnik oraz zbiornik do paliwa, a ich obsługa jest bardzo prosta i polega na podłożeniu ognia w celu rozniecenia płomienia, a następnie odcięciu dopływu tlenu w celu jego ugaszenia. Za pomocą specjalnej rączki do regulacji ognia można w prosty sposób ustawiać jego intensywność oraz gasić płomień. Występują także biokominki wyposażone w elektronikę, które uruchamia się za pomocą pilota lub aplikacji. Świeca żarowa odpala wówczas opary podgrzanego biopaliwa.

ZALETY BIOKOMINKÓW

Zobacz również: kominki elektryczne

Dużym atutem biokominka jest fakt, że po wypaleniu paliwa w jego palenisku nie zostaje popiół. Z kolei dzięki temu, że nie ma konieczności podłączenia go do przewodu kominowego, montaż biokominka możliwy jest nie tylko w domu jednorodzinnym, ale także w mieszkaniu w bloku. Brak konieczności stosowania szybów wentylacyjnych i ciągów pozwala z kolei na dowolne przemieszczanie urządzenia. Co więcej, można z niego korzystać również na zewnątrz, dogrzewając na przykład siedzących na tarasie ludzi.

Różnorodność modeli, ich rozmiarów i kształtów umożliwia przy tym dobór takiego egzemplarza, który idealnie wpasuje się w design przestrzeni.

Biokominki wnoszą przytulny klimat do pomieszczenia, a cała energia cieplna wytwarzana przy spalaniu paliwa ogrzewa otoczenie bez kominowych strat cieplnych. Ponadto nie wysuszają one powietrza dzięki parze wodnej, która wydziela się przy spalaniu bioetanolu. Piękno żywego, naturalnego ognia płonącego w biokominkach w połączeniu z elegancją stali szlachetnej, delikatnością szkła hartowanego oraz naturalnym, surowym urokiem kamienia daje naprawdę niepowtarzalny efekt.

W naszym asortymencie znajdą Państwo kilku renomowanych producentów:

 • Planika,
 • InFire
 • Simple Fire
 • Ruby-Fires,
 • Kratki.pl.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

 • frame 600frame 600

  InFire FRAME 600

  1500,00 

  SIMPLEfire to magia ognia bez dymu, bez gazu, bezwonnie i bezpiecznie.

 • inside 1500inside 1500

  InFire INSIDE 1500

  4950,00 

  INSIDE 1500 – największy kominek do zabudowy z naszej oferty. Posiada palenisko 1000mm LONG z jedną, długą linią ognia.

 • infire inside 900infire inside 900

  InFire Inside 900

  2150,00 
  INSIDE 900

  Model INSIDE 900 to uniwersalny kominek, który można zawiesić na ścianie lub wstawić w przygotowaną wnękę tak, aby ramka zlicowała się ze ścianą. Inside 900 to perfekcyjnie dopracowana forma z efektywnym oddawaniem ciepła do pomieszczenia. Kominek wyposażony jest we własny system odpowietrzający, co zapobiega powstaniu ciśnienia pod palnikiem przy ewentualnym przelaniu paliwa. Standardowo kominek wyposażony jest również w szybę ochronną, która podnosi bezpieczeństwo użytkowania oraz stabilizuje palenie się ognia.

 • inside c800v1inside c800v1

  InFire INSIDE C800V1

  2150,00 

  Model INSIDE C800 Vers1. to kominek zaprojektowany do zamontowania w przygotowanej wnęce. Dzięki zastosowaniu specjalnej wzmocnionej stali kotłowej możliwym było uzyskanie tej formy wykorzystując tylko jedną warstwę stali. Konstrukcja kominka pozwala na obserwację ognia, aż z trzech stron.

 • murall 800murall 800

  InFire MURALL 800

  2950,00 

  Model Murall 800 jest kominkiem przeznaczonym do zawieszenia na ścianie za pomocą dwóch kołków montażowych. Nie może on być użytkowany na ścianach z płyt wiórowych, meblowych, gipsowych, ani na ścianach pokrytych tapetą. Dopracowana forma kominka Murall oraz dostarczane przez niego ciepło i magiczna atmosfera sprawią, że doskonale wzbogaci on każdą przestrzeń.

 • chanticochantico

  Planika CHANTICO

  1139,00 

  KOMINEK STOŁOWY NA ETANOL PRZYPOMINAJĄCY ŚWIECĘ

  Chantico Glassfire to okrągły, przenośny kominek stołowy, który może funkcjonować jako element dekoracyjny w dowolnym miejscu – wewnątrz lub na zewnątrz domu. Wysokiej jakości konstrukcja jest zapewniona dzięki czarnej podstawie ze stali nierdzewnej i wyjmowanemu szklanemu cylindrowi. Ten kominek stołowy pozwala cieszyć się prawdziwym ogniem nawet przez 3,5 godziny. W zestawie znajdują się kamienie dekoracyjne, zapałki i specjalne narzędzie do gaszenia ognia. Należy pamiętać, że paliwo bioetanolowe nie wchodzi w skład zestawu.

 • fla3 / fla3+fla3 / fla3+

  Planika FLA3

  27632,00 

  WKŁADY KOMINKOWE ETANOLOWE

  ŁATWY MONTAŻ

  Wyjątkowy i elegancki kominek do wnętrz
  Wszystkie nasze wkłady etanolowe bazują na opatentowanej technologii BEV™, która sprawia, że są nie tylko wyjątkowo wydajne, ale są także najbezpieczniejszą opcją wśród kominków etanolowych, gdyż w procesie palenia, paliwo nie ma kontaktu z płomieniem. Są one także najprostszym rozwiązaniem dla miłośników prawdziwego ognia, ponieważ nie potrzebują one podłączenia do komina ani wentylacji. W efekcie koszty instalacji są niskie. Daje to także możliwość posiadania kominka w miejscach, gdzie tradycyjne rozwiązania nie mogą być zastosowane. Dzięki szerokiej ofercie możesz wybrać i dopasować produkt do projektu zabudowy. To ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz cieszyć się prawdziwym, jednak niskoemisyjnym ogniem.

 • formaforma

  Planika FORMA

  Forma to wkład kominkowy – rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, w którym obudowa jest dostarczana z wkładem na etanol, gotowym do zainstalowania w otworze ściennym. Dzięki zerowemu prześwitowi, otwór może być wykonany i otoczony dowolnym materiałem wykończeniowym. Forma to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie kominków na rynku, wykorzystujący BEV Technology®. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy pragną podejścia Net Zero w połączeniu z najwyższej klasy technologią, bezpieczeństwem i komfortem użytkowania.

 • lotuslotus

  Planika LOTUS

  1243,00 

  WNIEŚ ODROBINĘ ELEGANCJI I CIEPŁA DO SWOJEJ PRZESTRZENI ZEWNĘTRZNEJ DZIĘKI ETANOLOWEMU KOMINKOWI STOŁOWEMU LOTUS

  Lotus Ethanol Tabletop Fireplace to idealny element każdego spotkania na świeżym powietrzu. Jego elegancki i nowoczesny design tworzy ciepłą i zachęcającą atmosferę, a jego kompaktowy rozmiar ułatwia przenoszenie z jednego miejsca do drugiego. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, kominek ten jest zbudowany tak, aby wytrzymać żywioły i zapewnić długotrwałe użytkowanie.

 • neo burner

  Planika NEO BURNER 750

  12600,00 

  Neo Burner to zasilany etanolem produkt z kolekcji premium firmy Planika – alternatywa dla tradycyjnych kominków opalanych drewnem. Dedykowana obudowa pozwala na niemal natychmiastową instalację urządzenia. Bezpieczne użytkowanie palnika zapewniają różne czujniki i mikroprocesor, który przez cały czas monitoruje proces spalania.

 • stone fireplacewilinski oferta biokominki

  Planika Stone Firepleace

  57200,00 

  Stone Fireplace to automatyczny kominek BEV idealny do każdej przestrzeni wewnętrznej – małej lub dużej dzięki prostemu designowi. Bez trudu dopasuje się do każdego stylu wnętrza, zwłaszcza nowoczesnego, industrialnego lub skandynawskiego. Palnik kominka Stone Fireplace jest zamknięty za hartowanym na gorąco szkłem, ale ciepło jest rozprowadzane przez okap kominka, co pozwala zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu.