kominek23

Gdzie znajdą zastosowanie kominki kaflowe?

Osoby, które wykańczają albo remontują dom czy mieszkanie wiedzą, że moda lubi wracać. Wiele rozwiązań, na które nie zdecydowałyby się jeszcze kilka lat temu, dziś wraca do łask. Mowa tutaj na przykład o kominkach kaflowych, które są nie tylko dobrej jakości urządzeniem grzewczym, ale również stylowym elementem dekoracji wnętrza. Gdzie znajdą zastosowanie i w jakie wnętrza najlepiej się wkomponują? Czy warto w nie inwestować?

Dlaczego warto zdecydować się na kominek kaflowy?

Wiele osób marzy o tym, aby mieć w swoim domu kominek. To element, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. W ostatnim okresie poza popularnymi kominkami elektrycznymi czy biokominkami dużym zainteresowaniem cieszą się również kominki kaflowe. Jest to rozwiązanie, które  kiedyś było równie często wykorzystywane, co piece kaflowe. Fakt, że takie kominki wracają do łask, wynika przede wszystkim z walorów użytkowych – są w stanie oddawać ciepło od 12 aż do 24 godzin, a ich efektywność może wynosić ponad 85%.

Co ważne, w razie potrzeby można je podłączyć do sieci centralnego ogrzewania, co jest niezwykle wygodne, bo dzięki temu można w tym samym czasie ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym znajduje się kominek, ale również cały dom. Nie należy też zapominać o kwestiach związanych z estetyką – kominek kaflowy stanowi ozdobę pomieszczenia i nadaje mu ponadczasowego i wyjątkowego wyglądu, dzięki czemu staje się niezwykle klimatyczne.

W jakich pomieszczeniach kominki kaflowe sprawdzą się najlepiej?

Kominki kaflowe podobnie jak kominki elektryczne czy gazowe najczęściej montowane są w salonie. Dzieje się tak, ponieważ jest to miejsce, w którym domownicy zwykle spędzają najwięcej czasu. Warto jednak wiedzieć, że w razie potrzeby kominki kaflowe mogą być też zamontowane w innych pomieszczeniach, na przykład w sypialni.

Jednak należy to zaplanować już na etapie budowy domu, ponieważ konstrukcja wymaga odpowiedniej instalacji – podłączenia do komina i wlotu powietrza. Jeżeli takie warunki zostaną zapewnione, to nie ma przeciwwskazań do tego, aby kominek kaflowy znalazł się w dowolnym pomieszczeniu w domu.

Podobne wpisy