elektryczny kominek

Kiedy lepszy będzie kominek elektryczny?

Kominek elektryczny to doskonała propozycja dla osób, które marzą o przytulnym wnętrzu z kominkiem w centralnym punkcie salonu, a nie mogą sobie pozwolić na montaż tradycyjnego pieca opalanego drewnem. Kominek elektryczny wystarczy wpiąć do prądu i cieszyć się ciepłem bijącym od ognia, który wygląda niemal jak prawdziwy. W kominku żarzą się bowiem trójwymiarowe polana drewna, a efekt potęgują płomienie dymu.

Obsługa kominków elektrycznych

Kominki elektryczne są energooszczędne i bezobsługowe, co stanowi kolejny argument przemawiający na ich korzyść. Po takie rozwiązanie warto sięgnąć, jeśli nie ma się wystarczająco dużo czasu na obsługę pieca. Co ważne, przy kominku elektrycznym nie trzeba przygotowywać miejsca na opał ani pamiętać o dokładaniu polan do komory spalania. Niektóre kominki sterowane są pilotem, a zaawansowana automatyka umożliwia ustawienie mocy ogrzewania i jasności płomienia. Są to urządzenia w pełni bezpieczne – nie emitują dymu ani spalin. Dzięki termowentylatorom zamontowanym w kominku piec może emitować ciepło i ogrzewać pomieszczenie.

Uniwersalne i funkcjonalne kominki elektryczne

Widok tlącego się ognia w kominku stworzy przytulny nastrój i niepowtarzalną atmosferę o każdej porze roku. Kominek elektryczny może mieć każdy – do wstawienia kominka nie trzeba wykonywać gruntownych prac remontowych ani przygotowywać przewodu kominowego. Nie jest konieczne zatem uwzględnianie go w projekcie domu. Tak naprawdę wystarczy dojście do gniazdka elektrycznego.

Wybór kominków elektrycznych jest równie obszerny, jak w przypadku tradycyjnych pieców – można wybierać spośród kominków wiszących, wolnostojących, narożnych i przeznaczonych do zabudowy. Dostępne są kominki dekoracyjne oraz modele z funkcją grzania. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej designerskich dodatków do wnętrz.

Podobne wpisy